Zanimiva opazovanja

14. september 2012

Naši beločeli deževniki so se preselili v Italijo

Ne mine teden, da nam iz sosednje Italije ne sporočijo podatkov o opazovanju naših beločelih deževnikov.

27.8.2012 je v kraju  Porto Baseleghe, Bibione - VE (Italija) Nicoletta Perco v skupni štiridesetih beločelih deževnikov  Charadrius alexandrinus opazovala in fotografirala samca, ki je na nogi nosil obroček s kodo SAJ. Samec je bil ulovljen in označen 21.5.2011 na Fontaniggeah, kjer je gnezdil.
O opazovanju samice beločelega deževnika z oznako SCE smo že poročali. Giovanna Mitri jo je opazila še dvakrat in sicer 31.avgusta in 4. septembra 2012 na istem kraju kot prvič.

Zadnje novice

Obvestila

19. maj 2026

OBVESTILO

Obveščamo vas, da bo Krajinski park Sečoveljske soline (območje Lera) v četrtek, 21.5.2026 od 12. ure dalje zaprt za obiskovalce zaradi izrednega dogodka. Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

Preberi več
Dela v parku

09. april 2026

Fontanigge - sanacija ceste

Obvestilo o zaprtju območja Fontanigge - 10., 14. in 15. april 2026.

Preberi več
ocistimo soline 2026
Obvestila

16. marec 2026

Očistimo soline

V soboto, 14. marca 2026, je Krajinski park Sečoveljske soline gostil čistilno akcijo OČISTIMO SOLINE.

Preberi več