Obvestila

06. junij 2012

POZOR! Visok UV index

Že nekaj dni beležimo na območju KPSS visok UV Index, ki okoli 13. ure krepko presega stopnjo 9. Najvišji je med 12.45 in 14.15, ko smo dvakrat zabeležili index 10. Letos maja in junija beležimo višji UV Index, kot v obdobju 2010-2011.

Izpostavljenost je velika. Zaščitimo se s sončnimi očali, pokrivalom, zaščitno kremo za sončenje s faktorjem vsaj 15, obleka naj bo iz dovolj goste tkanine, da ne bo prepuščala sončnih žarkov. Med 11. in 15. uro se ne sončimo, občutljivi ljudje med 10. in 16. uro pa naj ne bodo na prostem. Normalno občutljiva koža brez zaščite pordi v 40 min, občutljiva pa že v 20 minutah.

Zadnje novice

Obvestila

29. julij 2026

Kolesa za izposojo trenutno niso na voljo

Spoštovani obiskovalci, obveščamo vas, da na območju Fontanigge (pot do Muzeja solinarstva) trenutno ni mogoče uporabljati koles za izposojo, saj ta storitev začasno ni na voljo.

Preberi več
Obvestila

19. maj 2026

OBVESTILO

Obveščamo vas, da bo Krajinski park Sečoveljske soline (območje Lera) v četrtek, 21.5.2026 od 12. ure dalje zaprt za obiskovalce zaradi izrednega dogodka. Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

Preberi več
Dela v parku

09. april 2026

Fontanigge - sanacija ceste

Obvestilo o zaprtju območja Fontanigge - 10., 14. in 15. april 2026.

Preberi več