Obvestila

14. avgust 2007

Požar v bližini Kanegre

V soboto, je okoli 14. ure močno zagorelo v bližini Kanegre. Požar se je zaradi vetra hitro širil z vrha hriba proti morju.

Od daleč je sicer izgledalo, kot da gori nekje v bližini Sečoveljskih solin. Dim, ki se je v soboto zgodaj popoldne valil nad Savudrijskim polotokom, v bližini Kanegre, nato pa še visoki ognjeni zublji, ki jih je bilo videti tudi z druge strani Piranskega zaliva, so kazali na to, da bodo imeli gasilci veliko dela, preden bodo omejili in pogasili ognjene zublje. Gost dim je za nekaj časa prekril Piranski zaliv, pepel pa je prek Lucije letel vse do Črnega Kala.
Plameni, ki so švigali visoko po krošnjah dreves, so bili vidni iz KPSS. Slišalo pa se je tudi huronsko pokanje borovcev. Veter je nosil tudi vse več saj in pepela, ki je v Luciji in okolici postajal že moteč. Nekateri pa so v že sicer visokih poletnih temperaturah imeli težave tudi z dihanjem. Na srečo pa zaradi "ugodnega" vetra saje in pepel niso dosegle območja pridelave soli, kjer bi lahko povzročile škodo na solnih poljih.
Požar so s spomočjo gasilcev, vojaškega helikopterja in letala lokalizirali še isti večer, ogenj pa so povsem ukrotili šele naslednji dan.

Zadnje novice

progasti
Zanimiva opazovanja

20. april 2025

Opazovanje progastega goža v Sečoveljskih solinah

Včeraj 19.4.2025 nas je razveselila novica o ponovnem pojavljanju progastega goža (Elaphe quatuorlineata) v Sečoveljskih solinah. Na makadamski poti ob izlivu Dragonje ga je fotografiral naš zunanji sodelavec I. Zupan.

Preberi več
2023 07 04 11 59 14
Obvestila

14. april 2025

RAZPIS ZA POLETNI TABOR LIFE URCA PROEMYS

Krajinski park Sečoveljske soline (SOLINE Pridelava soli d.o.o.) vabi študente - raziskovalce na poletni raziskovalni tabor, ki bo potekal od 30. junija do 4. julija 2025 (v času poletnih počitnic) za študente biologije in ustreznih naravoslovnih smeri. Število mest na taboru je omejeno na 20 udeležencev. Lokacija in namestitev: Tabor bo potekal od ponedeljka popoldan do petka dopoldan v domu CŠOD Burja na Seči, kjer bodo imeli udeleženci zagotovljeno prenočišče, dnevne obroke, predavanja in prostočasne dejavnosti.

Preberi več
7639 0 768x576
Obvestila

24. marec 2025

Zaprt dostop na Fontanigge

Obiskovalce parka obveščamo, da bo od jutri 25.3.2025 pa do 27.3.2025 zaradi vzdrževalnih del na makadamski poti, ki vodi od mejnega prehoda do Muzeja solinarstva, zaprt dostop na Fontanigge za vse obiskovalce. Hvala za razumevanje. Ekipa KPSS

Preberi več