Obvestila

27. november 2010

Naravoslovni večeri v KPSS

V četrtek, 25. novembra 2010 smo v prostorih MMC na Leri pričeli z naravoslovnimi večeri v KPSS.

Naravoslovni večeri se bodo v Krajinskem parku Sečoveljske soline odvijali predvidoma enkrat mesečno. Čeravno bodo predavanja namenjene bolj strokovni javnosti, pa med njimi ne bodo manjkala tudi taka z bolj poljudno vsebino.
Na prvem naravoslovnem večeru smo gostili prof. dr. Lovrenca Lipeja, strokovnjaka za morsko biodiverziteto z Morske biološke postaje Nacionalnega inštituta za biologijo iz Pirana. Dvorana MMC je bila kar dobro zasedena, prisotnim pa je spregovoril o spremembah v biotski raznovrstnosti v Sredozemskem morju na izkušnjah iz Jadrana.
Prisotne sta ploeg predavatelja pozdravila še Alojz Jurjec, direktor podjetja SOLINE in Iztok Škornik, strokovni sodelavec v KPSS, ki bo te večere vodil tudi v prihodnje.

Zadnje novice

ZAPRTJE POTI ftg
Dela v parku

12. februar 2026

OBVESTILO

Obnova lesenega mostovža na območju Fontanigge (južni vstop v Krajinski park Sečoveljske soline).

Preberi več
NRP kolaz
Obvestila

05. februar 2026

Na poti k prenovi Multimedijskega centra KPSS: obisk Centra za obiskovalce Cerkniško jezero

Konec letošnjega leta se bomo v Krajinskem parku Sečoveljske soline lotili prenove, posodobitve in nadgradnje vsebin v našem Multimedijskem centru.

Preberi več
IMG 20260201 WA0002
Obvestila

02. februar 2026

Svetovni dan mokrišč: v Sečoveljskih solinah poudarili pomen sobivanja človeka in mokrišč

Vsako leto 2. februarja obeležujemo Svetovni dan mokrišč, ko se ljudje, organizacije in države po vsem svetu povežemo v skupnih aktivnostih ozaveščanja o ključni vlogi mokrišč za ohranjanje življenja na Zemlji. Mokrišča so zibelka biotske raznovrstnosti in človeških civilizacij, hkrati pa izjemno ogroženi ekosistemi, saj izginjajo trikrat hitreje kot gozdovi.

Preberi več