
05. februar 2026
Na poti k prenovi Multimedijskega centra KPSS: obisk Centra za obiskovalce Cerkniško jezero
Konec letošnjega leta se bomo v Krajinskem parku Sečoveljske soline lotili prenove, posodobitve in nadgradnje vsebin v našem Multimedijskem centru.
Želimo si sodobnega, vsebinsko bogatega in obiskovalcem prijaznega prostora, ki bo na razumljiv in navdihujoč način predstavljal naravno in kulturno dediščino solin.
V ta namen bomo do pomladi obiskali več sodobnejših centrov za obiskovalce, kjer bomo pridobili dragocene izkušnje, vpoglede in ideje za nadaljnji razvoj naših vsebin.
V sredo, 4. februarja 2026, smo se odpravili v Notranjski regijski park in obiskali Center za obiskovalce Cerkniško jezero, ki so ga odprli leta 2022. Center nas je navdušil s sodobno interpretacijo narave, premišljeno zasnovo razstavnih vsebin ter jasno in zanimivo predstavitvijo edinstvenega presihajočega jezera.
Direktorju, Leonu Kebetu, in celotni ekipi Notranjskega regijskega parka se iskreno zahvaljujemo za topel sprejem ter za vse deljene informacije o procesu snovanja centra, njegovem delovanju in izzivih obratovanja. Izmenjava izkušenj med zavarovanimi območji je za nas izjemno dragocena in pomemben korak pri razvoju kakovostne ponudbe za obiskovalce.
Obisk Centra za obiskovalce Cerkniško jezero, skupaj z vodenim ogledom, toplo priporočamo vsem, ki si želijo poglobljenega razumevanja narave, njenih procesov in pomena varstva naravne dediščine.
Več o parku in njihovemu centru za obiskovalce si lahko preberete na: notranjski-park.si


